Chcete viac? Otvorte si vlastnú realitnú kanceláriu!

Je prirodzené, že človek sa rozvíja, učí sa a zdokonaľuje svoje zručnosti. Rovnako je tomu aj pri práci makléra, ktorá každým nový obchodom ponúka nové skúsenosti. Neraz sa preto stáva, že maklér prerastie možnosti svojej kancelárie a ocitne sa pred otázkou „čo ďalej?“.

V takomto prípade prichádza do úvahy niekoľko možností, no najlogickejšou z nich je, že bude pokračovať v rozbehnutom vlaku a naplno využije svoje znalosti. Prirodzeným kariérnym postupom je otvoriť si vlastnú realitnú kanceláriu.
Je krásne, keď žiak prekoná svojho učiteľa a rovnako je veľkým úspechom realitnej kancelárie, keď sa jej podarí vo svojich radoch vychovať človeka, ktorý si neskôr sám otvorí vlastnú realitnú kanceláriu. CENTURY 21 podporuje šikovných a ambicióznych maklérov, ktorí chcú od života viac a sú pripravení odlepiť sa od zeme a plniť si svoje sny.

„Prečo by mali makléri začínať od nuly, keď nemusia, veď rozbiehať sa pod krídlami úspešnej značky je ten najlepší začiatok. Mnohí si myslia, že otvoriť si kanceláriu pod svetovou značkou je veľmi náročné a drahé, no opak je pravdou, pretože posun vpred prichádza so skúsenosťami a funkčným systémom. Práve to je záruka, že ak si úspešný maklér chce otvoriť svoju vlastnú kanceláriu, stačí mu jeho odhodlanie a nasadenie, o ostatné sa postará Systém CENTURY 21.,“ uviedol Generálny riaditeľ, Daniel Bilý.

Ak Vás vaša kancelária už nedokáže posunúť ďalej, je na čase „zmeniť kanceláriu“.

Viacej informácií …

4 thoughts on “Chcete viac? Otvorte si vlastnú realitnú kanceláriu!

 1. Odpovedať
  Želka - 26. októbra 2012

  Vážená spoločnosť rada by som sa opýtala či ja ako živnostníčka si možem otvoriť Realtnú kanceláriu , keď som v tejto práci pomáhala v zahraničí mojmu priatelovy . Mám len stredoškolské vzdelanie ale velké skúsenosti. Čo musím urobyť aby som mohla tento moj sen realizovať. Ďakujem

  1. Odpovedať
   Daniel Bily - 26. októbra 2012

   Dobrý deň,
   podľa slovenských zákonov, živnostenský úrad po vás bude požadovať pre získanie povolenia na vykonávanie realitnej činnosti 5 ročnú prax v slovenskej realitnej kancelárii. To znamená, že vám neuzná prax v zahraničí 🙁 .

   Máte niekoľko možností:
   1. Zaistiť si zodpovednú osobu, ktorá spĺňa podmienky živnostenského zákona
   2. Otvorenie kancelárie pod licenciou CENTURY 21 a následne my zabezpečíme potrebné povolenie

 2. Odpovedať
  Ľuba - 21. februára 2013

  Dobrý deň, pracujem pre realitnú kanceláriu dva roky. Za toto obdobie som získala veľa skúseností, táto práca ma veľmi baví, chcela by som sa posunúť ďalej. Dôvod prečo sa nemôžem osamostatniť je ten, že v zmluve mám zakotvené, že po ukončení zmluvy s RK pre ktorú pracujem, nemôžem vykonávať túto činnosť dva roky. Prosím Vás o radu. Dá sa to právne obísť? Ďakujem….

  1. Odpovedať
   lenka.rozankova@century21.sk - 25. februára 2013

   Dobrý deň,

   Používanie konkurenčných doložiek v zmluvách sa stalo „novým športom“ nielen v realitnom biznise. Avšak mnohé tieto ustanovenia sú nielen protizákonné ale aj protiústavné, čiže veľmi záleží na formulácii tej-ktorej doložky.

   Napr. Ústava SR hovorí, že „každý má právo podnikať a uskutočňovať inú zárobkovú činnosť…občania majú právo na prácu“, tzn.nikto Vám nesmie zakázať pracovať ako realitnej maklérke na území SR. Ďalej, zákonník práce uvádza, že „v pracovnej zmluve sa zmluvné strany môžu dohodnúť, že po skončení prac.pomeru nebude zamestananec vykonávať konkurenčnú zárob.činnosť avšak najdlhšie 1 rok, toto všetko len za podmienky, že zamestnanec počas prac.pomeru získal informácie, ktorých využitím by mohol privodiť zamestnávateľovi podstatnú ujmu, tzn. nielen ujmu ale takáto ujma musí byť podstatná, a za dodržanie kon.doložky dostane od býv.zamestnávateľa počas obdobia plnenia konkurenčnej doložky 50% svojej priem.mesačnej mzdy“. Z uvedeného vyplýva, že konkurenčná doložka je súdne vymožiteľná, ak bola stanovená z dôvodnej obavy privodenia podstatnej ujmy, musí byť stanovená na dôvodné obdobie (bežná prax je max.na 1 rok) a ďalšie podmienky, ako napr. výška pokuty, „odplata“ za ustanovenie kon.doložky v zmluve, apod.

   Tak ako som uviedla na začiatku, veľmi záleží na formulácii tej-ktorej konkurenčnej doložky, keďže podnikatelia si ich často vytvárajú bez znalosti potrebných zákonov čo má za následok síce odstrašujúci účinnok pre ich maklérov ale aj následnú nevymožiteľbosť takýchto zmluv.ustanovení.

   V prípade, ak máte záujem otvoriť si kanceláriu pod značkou CENTURY 21, radi Vám poskytneme právne poradenstvo po predložení Vašej zmluvy s takouto doložkou.

   JUDr.Lenka Rožánková
   (právnik CENTURY 21 Slovakia)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *