Realitný sen

Všetci chceme žiť svoj sen. Čo sú ale naše sny? Sú to len predstavy alebo je to niečo viac.  Sen by sme predsa mohli chápať aj ak cieľ a zmysel života. Ale nechcem sa tu zapodievať zmyslom života. Skôr zmyslom našej práce. Sen v profesnom živote je rovnako dôležitý ako v osobnom živote. Určenie cieľa čo chceme dosiahnuť v práci realitného makléra je rovnako dôležité ako naše očakávania od osobného života.

Typickým snom realitného makléra je byť úspešný. Čo je ale úspech. Predsa úspech chápeme všetci trošku inak. Ale úspešný sme predsa vtedy keď dosiahneme ciele ktoré sme si naplánovali. Preto zase sa len dostávame k určeniu špecifickejších cieľov.

V realitách to ale nemusia byť vždy len peniaze. Pretože peniaze nie sú našim priamym cieľom. Preto považovať úspešného makléra podľa toho či zarába veľa je povrchné. Samozrejmým cieľom podnikateľa je mať veľa spokojných klientov. A spokojný klient je v našom ponímaní je ten, ktorému rýchlo a za čo najlepšie peniaze predáme jeho nehnuteľnosť. A kedže takýto klient nás následne doporučuje a môže byť naším celoživotným klientom tak samozrejme takýto maklér realizuje aj primeraný profit.

Možno sa môžeme ubrániť spánku ale svoje sny neovládneme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *