10 dôvodov prečo podnikať v realitách

BI_NSH_NAOWYS_043-orez1. Podnikanie, ktoré ma dlhodobú perspektívu.

Je niekoľko podnikaní, ktoré vplyvom internetu stratili svoj zmysel. Ako napríklad videopožičovne, ktoré ešte pred niekoľkými rokmi mali nemálo zákaznikov. V prípade realitného biznisu, štatistiky hovoria o opaku. Pesimisti predpokladali, že vznikom internetu nebude potreba realitných maklérov. Ale prax ukazuje na opačný trend. Dôvod je jednoduchý, vznikom internetu nie je také jednoduché vyhľadať infomácie o všetkých nehnuteľnostiach ako to bolo pred tým, keď stačilo si kúpiť inzertné noviny alebo vydanie večerníku a boli ste v obraze.

2. Podnikanie, kotré nevyžaduje investície do skladov a výrobných prostriedkov.

Predstavte si chcete začať podnikať. Budete sa rozhodovať čo je dobrý biznis. Ale určite sa budete rozhodovať aj podľa toho aké investície a do čoho budete musieť investovať. Častým nápadom je otvorenie si kaviarne, pivárne prípadne reštaurácie. Všetky tieto činnosti vyžadujú investície do zariadení a skladov, ktoré v prípade neúspechu nebudú mať asi žiadnu cenu. V pripade realít vaše investície sú hlavne do vašeho vzdelania. To znamená investujete do seba. To čo vlastníte je intelektuálne vlastníctvo, ktoré vám nikto nevezme. Keďže realitný maklér je sprostredkovateľ nevyžaduje sa aby investoval do tovaru, ktorý následne predáva.

agentandcustomer33. Horná hranica Vášho príjmu je neobmedzená.

Jednoznačne obchod je najvýnosnejší biznis. Ale aj v obchode záleží na tom s čím budete obchodovať. Tak isto je dôležite či musíte tovar, ktorý budete predávať aj musieť kúpiť. Vo väčšine prípadov ak chcete na niečom zarobiť vyžaduje si to, aby ste najprv do tovaru investovali a následne ho zo ziskom v horšom prípade zo stratov predali. Samozrejme kapitálová náročnosť bude vyžadovať aby ste počítali časovú cenu peňazí. Tak isto obrat, ktorý ste schopný realizovať, bude obmedzením vašeho príjmu. Ak uvažujete o inom biznise napriklad kaviarni tak váš neistý príjem má aj obmedzenie vo veľkosti vašej prevádzky, tzn. koľko stihnete obslúžiť zákaznikov. Aby ste viacej zarobili museli by ste zdražovať, čo v konkurenčnom prostredí nie je možné.

V prípade realít je horná hranica realitných maklérov čiastočne neobmedzená. Ak chcete zarábať viacej stačí zmeniť segment. Z prenájmov, prejdete do predajov bytov, z predajov bytov do predajov RD, z predajov RD do predajov devel. projektov, z devel. projektov do predajov investicíí atď. Ak by vám aj to bolo málo tak stále máte možnosť vytvoriť vlastný tím maklérov, prípadne otvoriť vlastnú realitnú kanceláriu. Jednoducho povedané váš príjem bude závislý len na vašej schopnosti a sebamotivácii.
4. Časová flexibilita.

Pod časovou flexibilitou sa nemyslí, že tomu nebudete musieť venovať dostatok času. Byť realitným maklérom znamená pracovať 24/7. Je to skôr, že túto činnosť vykonávate neustále. Dokonca aj keď spíte tak vaše podvedomie premýšľa ako byť lepším maklérom/človekom. Čo je ale skutočnosť, keďže viac ide o životný štýl, než zamestnanie je že aj pri bežnom živote vlastne pracujete. Ak to budete robiť s presvedčením a stále na všetko sa budete pozerať ako na obchodnú príležitosť budete môcť pri vykonávaní rodinných záležitostí vlastne podnikať. Ak ste mamičkou/budúcou realitnou maklérkou a musíte sa postarať o deti tak ak si sadnete do parku s inými mamičkami máte pritom jedinečnú príležitosť sa odprezentovať. Pozor neide o vnucovanie, ale o presadenie svojich názorov. Chcem tým ale povedať, že časovú flexibilitu, ktorú takto získate vám umožní riešitť vaše životné/rodinné situácie.

BZ2_43585. Sloboda pri podnikaní.

Keď sa robil prieskum medzi realitnými maklérmi, tak na prvých pozíciach prečo sa im ich zamestanie páči je pocit slobody. To, že nemajú šefov, nemajú nikoho kto by ich dirigoval alebo ovládal. Každé ráno sa slobodne môžu rozhodovať nad tým ako bude vyzerať ich pracovný deň. Nikto im neprikazuje, s kým sa majú alebo nemajú rozprávať. Sloboda samozrejme prináša aj so sebou aj zodpovednosť. Takže ak ste na vysokej škole chápali, že prednášky su nepovinné a dôležité sú skúšky tak aj v tomto prípade ak si nesprávne vysvetlíte pojem sloboda tak skúšky budú o to tažšie.

6. Možnosť expanzie.

Je málo biznisov, kde expanzia do nových úrovní a trhov je vôbec možná. V prípade realitného maklérstva, má ambíciózny realitný maklér niekoľko možnosti ako zvýšiť svoj príjem. Príležitosti z vás urobia investora do realít. Nejeden realitný maklér okrem sprostredkovania aj sám investuje do realitných príležitostí. Ak máte manažerské schopnosti a ste líder máte možnosť vytvoriť si svoj predajný tím a tak mať príjem aj od svojeho tímu, prípadne máte možnosť otvoriť si vlastnú realitnú kanceláriu.

7. Vaš úspech závisí len na vaších schopnostiach.

Obmedzením ste len vy sami. To čo nemáte môžete zmenou svojho postoja získať. Stačí meniť samého seba. Práve pochopenie, že váš úspech bude závisieť na vašej schopnosti poučiť sa z neuspechu vás posunie míľovími krokmi dopredu. Bývalý generálny riaditeľ IBM Thomas J. Watson vyslovil myšlienku “Ak chcete uspieť, zdvojnásobte počet svojich neúspechov.”

agent-customerC21sign28. Každý deň máte jedinečnú možnosť poznávať nových ľudí.

Ste introvert alebo extrovert? Ja žijem v presvedčení, že každý sa rodí ako extrovert. Pretože ako ľudia nie sme predurčení žiť sami. Štastnými nás robí to, že môžeme pomáhať iným, byť užitočným iným. Introvercia sa rodí v nás ako sklamanie nad vlastným neúspechom meniť svoje okolie. Dosť často inteligentný ľudia, ktorí su nepochopení svojim okolím sa rozhodnú uzavrieť sa. Ak chápete tento princíp a chcete každý deň spoznávať nových zaujímavých ľudí tak byť realitným maklérom je jedinčnou príležitosťou na to aby ste mohli nezávisle spoznávať zaujímavú klientelu. Každý dnes rieši reality, priamo či nepriamo. Preto táto téma s realitným odborníkom je zaujímava pre každého vo vašom okolí. Ak si vybudujete pozíciu realitnéj osobnosti tak o to viacej bude mať vaše okolie záujem vás lepšie poznať a porozprávať sa o vaších názoroch.

9. Spoločenské uznanie.

Práve ak sa vám podarí za niekoľko rokov vybudovať pozíciu realitnej osobnosti vo vašom okolí bude to pre vás znamenať nie len lepší príjem ale aj lepšie postavenie v socialnom systéme spoločnosti. Aj keď niektorí z vás nemusia súhlasiť, spoločnosť sa stále rozdelovala a bude rozdelovať na sociálne vrstvty. Myslím si, že ten kto sa stará o veľké majetky svojich klientov, ten kto radí svojmu okoliu do čoho investovať a pomáha dosť často kúpiť alebo predať celoživotný majetok, je vo svojom okoli považovaný za odborníka.  Tým nechcem povedať, že realitný maklér by sa mal povyšovať, ale skor len zdôrazniť jeho potencionálne spoločneské postavenie. Spoločneské postavenie realitného makléra ale nevzniká tym, že si na vizitky nechá vytlačit realitný maklér ale rokmi tvrdej práce pre svoju okolie a komunitu.

10. Zmení a skvalitní váš život.

Ako hovoril Albert Einstein “Ak idete s davom, dôjdete maximálne tam, kam šiel ten dav. Ale pokiaľ dokážete dav opustiť, dostanete sa na miesta, kde nikto nikdy nebol.”. Musím sám na sebe potvrdiť, že práca realitného makléra nie je cestou ktorá by bola priama ale je to cesta kľukatá, ktorá poväčšinou ide do kopca a vyžaduje neustále zamýšlanie sa. Ale môžem garantovať, že táto cesta zmení váš pohľad na sámeho seba. Zmení vaše správanie a vašú osobnosť. Nedôjde k zkvalitneniu vašeho života len z dôvodu lepšieho príjmu ale aj preto, že táto nová kariéra  po vás bude vyžadovať byť neustále lepším človekom.

Ak by ste si prácu chceli na týždeň vyskúšať stačí nás kontaktovať.

Voľné pracovné pozície.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *