Pracovať na plný alebo polovičný úväzok?

Vo všeobecnosti sa doporučuje, aby sa realitný maklér venoval svojej práci na plný úväzok. Je to aj z dôvodu komunikácie s klientom ako aj schopnosti obslúžiť a poznať svoje pracovné prostredie.

Práca popri inom zamestnaní alebo na čiastočný úväzok si vyžaduje o to viac disciplíny, efektivity a osobného nasadenia.

Práca na plný úväzok zase vyžaduje v prvých mesiacoch dostatok kapitálu, aby ste na začiatku svojej kariéry mohli uspokojovať potreby Vás a vašej rodiny.

Práve možnosť pracovať popri inom zamestnaní alebo inom zdroji príjmov, umožňuje záujemcom vyskúšať si prácu realitného makléra a pritom neohroziť príjmy rodiny. Samozrejme, podľa množstva času venovaného tejto práci prislúcha aj primeraná odmena.

Veľa z Vás si na otázku, či realitná kariéra je pre Vás odpovedalo kladne. A skôr si kladie otázku, ako postupovať ďalej a ako začať kariéru.

 

2 thoughts on “Pracovať na plný alebo polovičný úväzok?

 1. Odpovedať
  Ing.Ján Vozár - 22. mája 2013

  Dobrý deň !
  Aký je nutný potrebný veľký kapitál /na prezentáciu a školenia/ na začatie práce makléra začiatočníka ?/orientačne zaokrúhlene na stovky € /

  1. Odpovedať
   Daniel Bily - 9. augusta 2013

   Musíte počítať s tým, že je potreba investovať do školení a nákladov na prvé mesiace. Školenie pre začínajúcich maklérov stojí 199 EUR. Avšak je potreba počítať s variantom, že prvé mesiace nebudete mať žiaden príjem. Preto priame náklady sa môžu pohybovať radovo do 500 EUR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *