Pracovné príležitosti v realitách alebo ako sa stať finančne nezávislý.

Makler v akciiNa dnešnom pracovnom trhu určite nie je jednoduché uplatniť svoje skúsenosti a schopnosti. Sú regióny s veľkou nezamestnanosťou oproti Bratislave, kde je nezamestnanosť skoro nulová, v ktorej ako sa hovorí, nepracuje len ten komu sa nechce.

Pokiaľ hľadáte alebo sa zaujímate o „zamestnanie“ v realitách, tak vám chceme predstaviť niekoľko možností ako môžete využiť svoje schopnosti v spojení s najúspešnejšou značkou na svete.

Pred tým, než sa rozhodnete pokračovať v čítaní tohto článku je potreba odpovedať na následujúce otázky.

Uprednostňujete viacej podnikanie alebo zamestnanie?

Aby ste dokázali odpovedať, museli by ste mať skúsenosti ako z podnikania tak aj zo zamestnania. Nemôžeme identifikovať výhody len z rozprávania iných. Preto je niekedy vhodnejšie sa zamyslieť aké sú možnosti zárobku. Keď sa opýtame 25 ročných ľudí či veria, že budú v 65. rokoch finančne nezávislí, tak dostaneme jednoznačnú odpoveď: „určite áno“. Ale ako je potom možné, že štatistiky hovoria, že len 5 zo 100 sa to podarí a ostatní sú závislí na podpore štátu alebo rodiny? Je to celé postavené na definovaní si osobných cieľov- čo od života očakávame. A preto aj odpoveď na otázku „čo je lepšie podnikanie alebo zamestnanie?“ – vychádza z nášho osobného cieľa.

Veľa ľudí vidí v podnikaní riziká. Ale čo keď riziko je to, že je vám 50 rokov, venovali ste celý život jednej firme a nakoniec dostanete padáka práve preto, že ste nepotrebný a starý a sú mladší, ktorí vašu prácu urobia rýchlejšie a lacnejšie? Akú máte potom šancu nájsť si nové zamestnanie? Trh práce sa môže javiť ako nespravodlivý. A práve preto niekto v podnikaní môže vidieť istotu v tom, že váš osud nezávisí od nálady vášho šéfa, alebo závistlivej kolegyne, ale len od vás samotných. Riziko je všade. Aj v zamestnaní máte „istotu“ 3 mesačnej výpovednej lehoty a možno nejakého odstupného. Jediná istota predsa môže byť len vo vás. Len v tom, čo viete. Všetko ostatné je neisté

Predpokladám, že ste na predchádzajúcu otázku odpovedali PODNIKANIE. Tak môžete pokračovať v čítaní.

Považujete realitný biznis za perspektívnu oblasť?

Rozhodli ste sa práve podnikať a teraz je otázka v ktorej oblasti. Možností je veľa. Ale každé podnikanie vyžaduje vstupné investície. Podnikať môžete v službách, v obchode alebo vo výrobe. Výroba je v našich končinách v porovnaní s tvrdou konkurenciou Číny nereálna a vyžaduje veľké kapitálové náklady. Podnikanie v obchode je reálnou voľbou, ale musíte mať dostatočný kapitál na to, aby ste nakúpili veľa tovaru a tak ste získali dobré ceny a museli si veriť, že sa vám tovar nepokazí alebo bude ešte stále v móde. Pokiaľ nie ste špecialista a nechcete lietať každý mesiac do Ázie a extrémne sa zadĺžiť v banke, ostáva vám podnikanie v službách. Takže typické je otvoriť si reštauráciu, veď každý Slovák je presvedčený, že uvarí dobré bryndzové halušky alebo v lepšom prípade si otvorí kaviareň. Vyžaduje si to nemalé investičné náklady, váš obrat je obmedzený a konkurenčná výhoda je väčšinou v tom, že budem variť skoro zadarmo. To znamená, sú tu riziká, ktoré ťažko budete predvídať pokiaľ 20 rokov nepracujete v gastronómii alebo nie ste vášnivý barista.

A teda, veľa ľudí napadne, otvorím si realitnú kanceláriu alebo v lepšom prípade pôjdem podnikať ako realitný maklér pre nejakú realitnú kanceláriu. Výhodou sa javí, že vstupné investície sa v prípade otvorenia domácej realitnej kancelárie blížia nule. Veď čo na to potrebujem? Nakoniec je to tak, že vstupujem do podnikania o ktorom nič neviem a záver je taký, že sa učím na vlastných chybách, čo ma na záver stojí viac peňazí, ako som si myslel na začiatku. A úspešnosť, že prežijem prvý rok je z praxe iba 5 %-10%.

Nechcem vás odhovárať, že podnikanie v realitách je nereálne a neziskové. Keď však stále považujete podnikanie v realitách za perspektívne, tak sa musíte zamyslieť, ako získať konkurenčnú výhodu? Ako sa naučiť podnikať v realitách? Ako eliminovať svoje chyby? Hovorí sa, že múdry sa učí na chybách iných. Preto riešením je franšízing alebo podnikanie v Systéme. Tak ako je najznámejšou firmou vo franšízingu značka McDonald‘s, tak je v realitách najznámejšia práve značka CENTURY 21. CENTURY 21 je svetovým priekopníkom franšízingu v realitách.

CENTURY 21 už viac ako 41 rokov buduje úspešný Systém práce realitných maklérov. Výhodou CENTURY 21 je, že ste od začiatku zaškolený a vedený tak, aby sa minimalizovalo riziko neúspechu. Naše štatistiky hovoria, že u nás po 12 mesiacoch ostáva v biznise 95% kancelárií, ktorým bola poskytnutá licencia. Čo je niekoľko násobne vyššia úspešnosť. Logikou nakoniec je, že práca v Systéme je konkurenčnou výhodou, či už na pozícií realitný maklér alebo na pozícii majiteľ – vedúci kancelárie.

Spolupracovať s CENTURY 21 znamená budovanie realitnej firmy alebo prácu vo svetovej spoločnosti. Pričom stále ostávate sami sebou, nikto vám nebráni v rozlete vo vašom novom podnikaní. Príjmy v realitách v podstate nemajú limit. Vaše príjmy priamo závisia na vašej motivácii. Budujete svoju kariéru a svoje kontakty.

V prípade, že vás tento článok zaujal a uvažujete o podnikaní v realitách, tak viacej informácií ako sa pripojiť k sieti CENTURY 21 nájdete na internetových stránkach www.karieramaklera.sk alebo na fransiza.century21.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *