Realitný maklér? Prečo?

IMG_1451 Výber povolania je veľmi dôležité rozhodnutie. Na pracovnom trhu je stály záujem o realitných maklérov. Prečo?
Ing. Kuchár: Fluktuácia kvôli nedostatku správnych objektívnych informácií na začiatku, pred vstupom, existuje isto v akejkoľvek profesii. Ak je väčšia u obchodníkov, bude to asi aj väčšou neinformovanosťou. My sa snažíme ľuďom ukázať vždy objektívne informácie a ukázať im ich veľké príležitosti. Pre správnych ľudí to môže byť u nás vzrušujúca a veľmi obohacujúca profesia.
JUDr. Černý: Oproti minulosti sa vzťahy na trhu pozitívne zmenili. Kto bude dnes používať predajné techniky hraničiace s tlakom, či manipuláciou, musí sa zmieriť s tým, že zákazníci ho nebudú mať radi. Kedysi išlo hlavne o to predať, dnes ide v prvom rade o pomoc zákazníkovi. Náš maklér je poradca, nie predajca. Nováčik sa nemusí báť, že kvôli svojmu úspechu bude musieť manipulovať, či klamať zákazníkov.

Aký by mal byť uchádzač o prácu realitného makléra? Aby bol úspešný, aby ho práca obohacovala.
IMG_1523JUDr. Černý: Dobrý realitný maklér je na výsledky orientovaná osobnosť. Vie aj dobre fungovať v tíme, má rád a vie riešiť problémy ľudí. Je emocionálne stabilným a vyspelým človekom.
Ing. Kuchár: Dobrý maklér svoju profesiu miluje a má ju ako svoj hlavný koníček. Je aktívny, duchom podnikateľ s dobrou seba-motiváciou. Dobré je byť pracovitý ale mať zároveň natoľko zdravý rozum, aby ste rozpoznali produktívnu prácu a nerobili zbytočné veci. Pomôžu vám dobré znalosti o ľudskej povahe a schopnosť pracovať so všetkými druhmi ľudí. Dobrý maklér musí byť čestný a dobrý. Je dobrým poslucháčom, pozná dobre svoju službu a je pevne presvedčený o hodnote svojej služby, pozná svoje teritórium, je flexibilný a vytrvalý. Ale neľakajte sa, nikto nie je dokonalý. Preto, ak skutočnou silou alebo nadšením v jednej oblasti nahradíte priemernosť v inej môžete byť veľmi úspešný a prácou nadšený. Keď počujete, že váš potenciál na zárobky je neobmedzený, naozaj to nie je podfuk.

Ako začať? Kde sa dá táto profesia študovať?
Ing. Kuchár: I keď ste talentovaný a nadšený pre túto profesiu, musíte mať základné vedomosti. Komplexné vedomosti pre túto profesiu nebolo možné dlhú dobu získať na žiadnej škole. Dobrá správa je, že dnes spolupracujeme s technickým lýceom v Košiciach, kde môžete získať v dennom štúdiu úplne stredné odborné vzdelanie s maturitou v odbore Realitné maklérstvo (www.ostrovskeho.sk). Starší môžu využiť svoje vedomosti z iných odborov a praxe, plus doplniť ich samoštúdiom, školeniami a tréningom.
JUDr. Černý: Naša značková sieť CENTURY 21 má na trhu už vybudované všeobecné uznanie, ktoré vám pomôže otvárať dvere už vo vašich začiatkoch. Máme kvalitné vzdelávacie programy, ktoré pomáhajú všetkým maklérom. U nás nebudete ponechaný starať sa len sám o seba. Všetky naše kancelárie i makléri majú spoločnú filozofiu kvality pre klientov, filozofiu spolupráce s klientmi i spolupráce medzi sebou.

Cítia makléri tlak pri práci v systéme CENTURY 21?
Ing. Kuchár: Systém zjednodušuje veci poznané a vytvára priestor na osobnú kreativitu. Ak podnikáte v akomkoľvek odbore bez systému, skôr, či neskôr spoznáte, že nie ste podnikateľ, že popravde ani nevlastníte žiaden fungujúci „podnik“, že len sami seba zamestnávate a ste sami sebe najhorším zamestnávateľom, ktorý platí málo za veľa práce. Že nemáte žiaden „podnik“, ktorý by vás zastúpil v prípade dovolenky, liečenia, či iného prerušenia práce.
JUDr. Černý: Ak chceme byť úspešní, musíme sa vyvarovať neorganizovanej či zmätočnej činnosti. Spoločné postupy systému CENTURY 21 nám dávajú nové možnosti a stabilitu, tak veľmi potrebnú na meniacom sa trhu. Osobnosť, ktorá dokáže vo všetkom vidieť príležitosť, uvidí aj u nás nové možnosti a môže veľmi úspešne prosperovať v značkovej sieti. Kde overené pravidlá a postupy zjednodušujú život a vytvárajú tak priestor na osobnú reklamu makléra a osobnú kreativitu, tak veľmi potrebnú pre budovanie vzťahov so zákazníkmi. Úspešní už dávno pochopili, že zachovávanie určitého poriadku a postupov, či si ich vytvoria sami, alebo sa pridajú k značkovým, je najlepšou cestou do cieľa. Dobrý systém a sebadisciplína je rozumná cesta na dosahovanie akýchkoľvek cieľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *