Rozhovor s internou školiteľkou spoločnosti CENTURY 21

Internej školiteľke spoločnosti CENTURY 21 Kataríne Špačkovej sme položili zopár otázok, ktoré sa týkajú školenia a vzdelávania nových maklérov. A takto si s nimi poradila : 1) Boli ste úspešným maklérom v realitách. Prečo ste sa rozhodli školiť našich nových kolegov? skolenie bez odrazu

Po skončení vysokej školy som začala pracovať v softvérovej spoločnosti a súčasťou mojej práce bolo aj školiť nových užívateľov. Bavilo ma to, ale bola to časovo náročná práca, nemohla som ju kvôli deťom ďalej robiť. Potrebovala som mať voľnejší pracovný čas, preto som začala pracovať ako realitná  maklérka. Keď som odišla z realitnej spoločnosti, pre ktorú som pracovala (nie preto, že by ma to nebavilo), našla som inzerát na interného  školiteľa spoločnosti CENTURY 21. Neváhala som ani chvíľu. Našťastie som mala skúsenosti ako realitný maklér aj ako školiteľ – prišiel čas využiť ich. Dobrý školiteľ nemôže školiť niečo, s čím nemá skúsenosti, lebo by mu to nikto neuveril.

2) Čo je pre Vás najťažšie pri vzdelávaní nových maklérov?

Niekedy je ťažké presvedčiť maklérov, že školenie naozaj potrebujú. Väčšinou sa jedná o ľudí, ktorí už pracovali ako makléri. Veria, že už vedia všetko, často si však priniesli veľa zlozvykov. Niektorí makléri zase  berú školenie ako nutné zlo, nechápu, že im vzdelávanie dáva konkurenčnú výhodu, ale tých je našťastie veľmi málo. Najťažšou vecou je aplikácia vedomostí do praxe. Odovzdávam  im skúsenosti  mnohých maklérov, ale je len na nich, ako tieto informácie použijú. Nemôžem nikoho nútiť, aby robil svoju prácu tak alebo inak. Návod dostali, ale ak nie sú dostatočne vytrvalí a systematickí, často to vzdajú – vtedy rozmýšľam, či som im naozaj povedala všetko, či sa nedalo spraviť viac.

3) Napĺňa Vás Vaša práca?

Podarilo sa mi niečo úžasné  – robím, prácu, čo ma baví. Rada pracujem s ľuďmi, lebo každý človek je iný, má iný životný príbeh a obohacuje ma o nový pohľad na prácu alebo život – vtedy sa učím ja.  Po 4 hodinách školenia by som mala byť unavená, ale väčšinou nie som, naopak dáva mi to energiu. Za 2 roky, čo školím, som dostala len pozitívne ohlasy,  ani jeden negatívny a to je veľmi motivačné.

4) Prešlo Vám rukami viacero našich úspešných maklérov. Mnoho z nich sa stalo maklérom mesiaca či roka. Čo Vás najviac teší na ich úspechu? fotka

Úspešní makléri mi dávajú istotu, že to, čo robím má zmysel. Rada by som to percento úspešných ešte zvýšila, preto pripravujeme nový koncept vzdelávania maklérov. Nový maklér sa nesmie cítiť stratený, keď príde do siete CENTURY 21, preto od začiatku nastavíme školenia tak, aby sa čo najrýchlejšie zorientoval v oblasti realitného biznisu a začal pracovať ako  profesionál.

5) Čo by ste odkázali ľudom, ktorí uvažujú o práci realitného makléra a majú pocit, že by ich táto profesia napĺňala?

Stretla som už veľa nových maklérov, ktorí išli to tohto biznisu s nesprávnymi predstavami alebo z nesprávnych dôvodov (keď už nie je nič iné, idem robiť makléra, kvôli rýchlym peniazom a pod.) Ani jeden z nich už nepracuje ako maklér. Veľa ľudí si myslí, že realitným maklérom môže byť hocikto. Prax ukázala, že to nie je pravda. Táto práca je psychicky a častokrát aj fyzicky náročná, profesionálny maklér musí mať veľa vedomostí z rôznych oblastí, musí mať osobnostné predpoklady, výborné komunikačné schopnosti, vytrvalosť a trpezlivosť, aby dokázal splniť očakávania klientov. Tí, ktorí robia svoju prácu profesionálne a poctivo, si svoju províziu naozaj zaslúžia. Jeden úspešný maklér mi povedal, že svoju prácu má rád preto, lebo každé ráno sa teší na nový deň a nových  ľudí, akých by ináč nemal možnosť stretnúť. Preto je táto profesia taká zaujímava a lákavá.

Kataríne ďakujeme za rozhovor a tešíme sa ďalšie tréningy a vzdelávanie s ňou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *