Rozhovor s Vedúcim kancelárie CENTURY 21 General

1) Prečo reality? Ako dlho sa tejto práci už venujete? safe_image

Predtým ako som začal pracovať s nehnuteľnosťami, som bol zamestnaný v jednej obchodnej spoločnosti viac ako 5 rokov a predával som ich produkty. Avšak čas plynul a ja som sa chcel posunúť niekam ďalej a profesne a odborne sa zlepšiť. Vtedy som dostal príležitosť ísť do realitného biznisu a neváhal som ju využiť. Dnes už obchodujem s nehnuteľnosťami viac ako päť rokov a stále osobnostne rastiem. Momentálne sa venujem nielen svojim zákazkam, ale tiež sa snažím posúvať ďalej aj našich kolegov a odovzdať im niečo z mojich skúseností a rozvíjať tak ich osobnostné a pracovné predpoklady a návyky.

2) Ste Vedúci kancelárie CENTURY 21 General, ako vediete či motivujete svojich kolegov?

Kolegovia sú pre nás nadovšetko, pretože v skupine s viacerými ľuďmi sa mi pracuje lepšie, najmä pretože sa považujem za výrečného a extrovertného človeka. Novým kolegom sa snažím ukázať cestu, ktorou som ja osobne už prešiel a teda ju poznám, existujúcich kolegov a maklérov zasa treba neustále trénovať, aby sa posúvali ďalej a boli motivovaní byť úspešní.

3) Čo je pre Vás najťažšie/najľahšie pri hľadaní nových kolegov-maklérov?

Osobne ma veľmi baví sa stretávať a komunikovať s ľuďmi, preto si dokážem medzi nás implementovať tých správnych ľudí podľa vlastného uváženia. Samozrejme vyžaduje to veľakrát mnoho úsilia a vedieť sa správne rozhodnúť. Ale nie je to ťažké, skôr je to rozsiahly proces 🙂

4) Máte nejakú vtipnú príhodu, ktorú ste zažili počas svojej kariéry RM? Foto1

Príhod rozprávam denne na školeniach a poradách mnoho, pre mňa osobne je každá situácia, či už príjemná alebo naopak nepríjemná príhodou, takže stačí si len vybrať. Musím však jednu pracovnú spomenúť – bol som raz s mojim otcom na obhliadke jednej nehnuteľnosti, ktorú chcel kúpiť, s iným pre nás cudzím maklérom z inej bratislavskej realitnej kancelárie a to stretnutie prebiehalo „nad“ moje očakávania, okrem toho, že ten maklér meškal na stretnutie, prišiel upotený a o ponúkanej nehnuteľnosti nič nevedel, nezabudol sa nám pochváliť so svojim novým autom. Bol to očividne „profesionál“, asi aj preto sme sa väčšinu stretnutia s ním rozprávali o jeho novom aute. Divné, čo poviete? 🙂 Takže presne takto sa to nemá robiť.

5) Čo by ste odkázali ľudom, ktorí uvažujú o práci realitného makléra a majú pocit, že by ich táto profesia napĺňala?

Ak o tom niekto uvažuje, že by sa mu mohla táto profesia páčiť, ale nie je si istý, čo ho vlastne čaká, vieme takýmto záujemcom ponúknuť, aby si túto prácu na jeden týždeň zdarma vyskúšali a presvedčili sa tak, čo presne bude náplňou ich dňa. Bližšie info v kancelárií.

Ďakujeme Mgr. Vladimírovi Lednárovi za rozhovor a prajeme mu do budúcna veľa úspechov. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *