Agent kupujúceho - častá téma súčasnosti

24.06.2023

Pri hľadaní a kúpe nehnuteľnosti môže byť celý proces náročný a zložitý. Našťastie existujú realitné kancelárie so službou agenta kupujúceho, ktorí vám môžu významne pomôcť. Kto je agent kupujúceho? Je to profesionál, ktorý vás sprevádza celým procesom kúpy nehnuteľnosti od začiatku až po podpis zmluvy.

agent_kupujuceho
agent_kupujuceho

V tomto článku sa pozrieme na niektoré výhody práce s agentom kupujúceho a na to, ako môže prispieť k úspešnému zvládnutiu procesu predaja a celkovému komfortu kupujúceho.

  • Sprostredkovanie a vyhľadávanie nehnuteľností:

Jednou z hlavných úloh agenta kupujúceho je vyhľadávanie nehnuteľností, ktoré spĺňajú vaše požiadavky a kritériá. Na základe vášho rozpočtu, preferencií a lokalít, vám agent môže poskytnúť presný výber nehnuteľností, ktoré by vás zaujímali. Profesionálny agent kupujúceho má k dispozícii rôzne, okrem iného aj automatizované digitálne nástroje, ktorými pravidelne monitoruje inzerciu na realitných portáloch a iných online trhoviskách. Samozrejme, monitoruje nielen ponuky realitných kancelárií, ale aj ponuky samopredajcov - vlastníkov nehnuteľností. To vám ušetrí veľa času a úsilia pri hľadaní vhodných ponúk. 

Okrem toho, agent kupujúceho, ktorý je súčasťou sieťovej kancelárie, ako je aj naša kancelária RE/MAX Vista, má výhodu v tom, že "vidí" internú ponuku celej siete, kde sa môžu vyskytnúť nehnuteľnosti, ktoré ešte nie sú, alebo ani nebudú vo verejnej ponuke a zároveň môže zadať do interného systému siete konkrétne zadanie – požiadavku podľa preferencií svojho klienta. 

RE/MAX Vista je súčasťou najväčšej národnej siete realitných kancelárií RE/MAX, ktorá už tri roky po sebe obhájila titul "Najdôveryhodnejšia značka" v kategórii realitnýých kancelárií na Slovensku.

  • Profesionálne poradenstvo:

Agent kupujúceho má bohaté skúsenosti s realitným trhom a vie vám poskytnúť cenné rady a odporúčania počas celého procesu. 

  1. vie odhadnúť správnu cenu nehnuteľnosti
  2. poskytnúť informácie o škôlkach, školách, doprave a ďalších dôležitých faktoroch vo vašej preferovanej lokalite 
  3. sprostredkovať a viesť rokovania s predávajúcim a/alebo s jeho agentom.

To všetko je súčasťou ich práce. Týmto spôsobom vám agent kupujúceho poskytne objektívne a dôveryhodné informácie, ktoré vám pomôžu urobiť kvalifikované a informované rozhodnutie.

  • Administratívna podpora:

Kúpa nehnuteľnosti zahŕňa aj administratívne úlohy a prácu s dokumentáciou. Agent kupujúceho sa postará o zabezpečenie potrebných dokumentov, vrátane kúpnej zmluvy, vybavenie najlepšieho možného financovania kúpy nehnuteľnosti a iných právnych krokov. Toto vám ušetrí veľa stresu a zaistí, že všetko prebehne hladko a v súlade s predpismi.